Jak wyszukać tanie loty – kilka przydatnych porad

Dziś dalej jedziemy z tematem budżetowego podróżowania. O wyżywieniu i noclegu, przyszedł czas na loty. Niestety podróż lotnicza to zazwyczaj lwia część wakacyjnego budżetu. Latanie jest wygodne, szybkie i prawie bezproblemowe, jednak swoje kosztuje. Czasem pisząc wprost o wiele bardziej opłaca się transport własnym autem, współdzieląc po prostu koszty paliwa z innymi pasażerami. Aczkolwiek przy odrobinie wysiłku można znaleźć tanie loty, dzięki którym nasza podróż nie będzie taka kosztowna.

Tanie podróżowanie w kilku krokach – jak znaleźć tanie loty?

Najlepszym sposobem na znalezienie tanich lotów jest śledzenie cen biletów lotniczych, dzięki wyszukiwarkom dostępny w necie. To najprostszy i najbardziej efektywny sposób, by dorwać bilety w niewygórowanych cenach. Jednak ten sposób nie jest bez wad.

Jak szukać tanich lotów
Jak szukać tanich lotów?

Przede wszystkim raczej trzeba odpuścić sobie terminy ściśle wakacyjne. Wówczas biznes lotniczy jest najbardziej zajęty i najdroższy, nie ma super okazji cenowych, bo i tak wszystkie bilety sprzedają się na pniu. Lepiej być elastycznym, jeśli chodzi o termin naszego wypoczynku i najlepiej nie nastawiać się na konkretny kierunek. Czasem będziemy celować w Grecję, a trafią się nam bilety po fajnej cenie do Hiszpanii. Tu i tu jest morze, ciepło i dobre jedzenie.

Warto też zbierać wszelkiego rodzaju punkty lojalnościowe. Szczególnie jeśli często korzystamy z jednej linii lotniczej, wówczas po jakimś czasie, będziemy już mogli wymienić nazbierane punkty, np na jeden bilet lotniczy.

Można tez posłuchać starych wyjadaczy i ich porad na YT:

Warto też łaskawszym wzrokiem spojrzeć na opcje lotów łączonych. Na pewno nie są one tak komfortowe jak te bezprzesiadkowe, bezpośrednie. Jednak ich największą zaletą bywają niskie ceny. Mniejsze, mniej popularne lotniska również mają wpływ na ostateczną cenę biletów lotniczych. Obsługa większych obiektów jest po prostu droższa, a z małego lotniska ze spokojem dojedziemy sobie transportem miejskim do centrum.

Warto też pamiętać, że oprócz wakacji – czas świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku to również najwyższe ceny w przemyśle lotniczym. Tak samo sprawa wygląda jeśli chodzi o weekendy wraz z piątkiem, wówczas ceny biletów rosną. Dlatego też lepiej zaplanować swój wylot i powrót na przykład na środek tygodnia.

Na koniec oczywista oczywistość, czyli rezerwujemy bilety lotnicze z odpowiednim wyprzedzeniem. Bardzo rzadko bywa tak, że na ostatnia chwile kupimy je w dobrej cenie. Raczej trzeba wziąć zapas na mniej więcej dwa-trzy miesiące wcześniej. Wtedy ceny biletów mogą być naprawdę okazyjne.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *