Pogoda w Złotych Piaskach

Złote Piaski to obszar znajdujący się w Bułgarii, tuż u wybrzeży Morza Czarnego. Wiele osób decyduje się na tą destynację turystyczną ze względu na piękne złote piaski, które znajdują się na plażach i dobre warunki atmosferyczne do wypoczywania. Zanim jednak udamy się do Bułgarii, warto zapoznać się z kilkoma ważnymi informacjami.

Jeśli chcecie wiedzieć jakie warunki panują w Złotych Piaskach, koniecznie sprawdźcie nasz najnowszy poradnik, poświęcony w pełni temu tematowi. Z pewnością znajdziecie interesujące Was wiadomości odnośnie pogody w Złotych Piaskach. Zapraszamy do lektury!

Klimat w Złotych Piaskach

Gdy planujemy wyjazd do Złotych Piasków, koniecznie musimy sprawdzić wszystkie podstawowe informacje. Tak, by wiedzieć, na co się przygotować. Powinniśmy sprawdzić klimat, jaki tam występuje czy będzie nam odpowiadał. Przede wszystkim zacznijmy od tego, że Złote Piaski leżą na wybrzeżu Morza Czarnego. Panuje tam klimat umiarkowany ciepły, kontynentalny, suchy, nad morzem podzwrotnikowy wilgotny. To sprawia, że w najcieplejszych miesiącach mamy nawet do około 26 stopi.

Pogoda w Złotych Piaskach
Pogoda w Złotych Piaskach – sprawdź!

Opady w Złotych Piaskach

Bułgaria, w tym zwłaszcza Złote Piaski nie słyną z częstych opadów deszczu, ze względu na występujący klimat. Średnia suma rocznych opadów wynosi mniej więcej od 450 mm do 500 mm w tym regionie czyli bardzo mało dni deszczowych występuje.

Polecamy: RIWIERA BUŁGARSKA

Temperatura w Złotych Piaskach

Warto wybrać się do Złotych Piasków, jeśli interesuje nas piękna pogoda, słoneczna i najcieplejsza. Są to czerwiec lipiec i sierpień. Najzimniejsze natomiast są styczeń, luty oraz grudzień.

Kiedy warto pojechać do Złotych Piasków?

Jeśli zależy nam, aby pogoda dopisywała nam przez cały wyjazd, warto udać się w najcieplejsze miesiące, czyli od czerwca do sierpnia. Choć wcale nie gorsze są miesiące, jak maj, wrzesień czy październik. Nie tak gorące, ale nadal jest słońce, ciepło i stosunkowo zdatna woda do kąpieli. No i nie ma tylu turystów, co w sezonie.

Pogoda w Złotych Piaskach w styczniu

Jeśli planujesz spędzić Nowy Rok w Złotych Piaskach, musisz wiedzieć, że nie czeka tam na Ciebie prawdziwa zima. Temperatura jest na plusie i w dzień (ok. 5 stopni C) i w nocy (0 stopni C). W tym miesiącu mamy słoneczne: 24 dni oraz 9 godzin w ciągu dnia.

Pogoda w Złotych Piaskach w lutym

A jaka pogoda czeka nas w lutym w Złotych Piaskach. Tu sytuacja wygada miej więcej, jak w styczniu. Nadal nie mamy minusowych temperatur. W ciągu dnia to około 6 stopni C. Jednak zyskujemy 10 godzin słonecznych. W tym miesiącu jest 7 dni deszczowych.

Pogoda w Złotych Piaskach w marcu

W marcu w Złotych Piaskach już zaczynają pojawiać się oznaki wiosny. Temperatura wzrasta do około 9 stopi C w ciągu dnia. Mamy tylko 8 dni deszczowych, a pozostałe 23 są słoneczne i mamy aż 12 godzin słonecznych w ciągu dnia. Więc z pewnością uda nam się zwiedzić najważniejsze zabytki.

Pogoda w Złotych Piaskach w kwietniu

Kwiecień w Złotych Piaskach jest już zupełną wiosną. Za oknami mamy aż 13 godzin słonecznych i tylko 8 dni deszczowych. Do tego w ciągu dnia czeka nas aż 13 stopni C! Woda również staje się coraz cieplejsza. W nocy to już też więcej – około 7 stopni C.

Zobacz: GDZIE WARTO JECHAĆ NA WAKACJE JESIENIĄ?

Pogoda w Złotych Piaskach w maju

Maj w Złotych Piaskach powoli staje się latem. Jeśli nie lubimy zbytnich upałów, ani tłumów, być może warto pomyśleć właśnie o tym miesiącu. To już do 20 stopni C w ciągu dnia i 12 stopni C w nocy. Temperatura wody również wzrasta do 15 stopni C. W tym miesiącu również możemy natrafi tylko na 8 dni deszczowych, jednak tym rzem mamy aż 15 godzin słonecznych do dyspozycji, co z pewnością będzie nam sprzyjało podczas zwiedzania.

Pogoda w Złotych Piaskach w czerwcu

Czerwiec w Złotych Piaskach otwiera nie tylko lato, ale i sezon turystyczny. To właśnie tutaj już na początku lata mamy aż 23 stopnie C w dzień i około 17 stopni C w nocy. Temperatura wody nagrzewa się mniej więcej do 21 stopni C. W tym miesiącu akurat, jak w poprzednim mamy 15 godzin słonecznych podczas 22 dni słonecznych.

Pogoda w Złotych Piaskach w lipcu

Choć w wakacje w Polsce pogoda bywa bardzo zmienna i nieprzewidywalna, o pogodę w Złotych Piaskach nie musimy się martwić. Tu najwyższa temperatura może wynieść nawet ponad 25 stopni C w dzień i około 20 stopni w nocy. Średnia temperatura wody to jakieś 24 stopnie C. Do tego mamy nadal 15 godzin słonecznych, przy czym tylko 6 dni deszczowych. A t oznacza, że mamy wiele czasu na zwiedzanie i korzystanie z uroków ciepłej wody i pięknych plaż.

Pogoda w Złotych Piaskach w sierpniu

Najgorętszy okres wakacyjny w Polsce, choć u nas może to różnie być z pogodą, w tym miesiącu w Złotych Piaskach nadal mamy gwarancję świetnych warunków atmosferycznych. Temperatura średnio wynosi jakieś 26 stopni C w ciągu dnia i 20 stopni C w nocy. Do tego wzrasta jeszcze temperatura wody do jakiś 25 stopni C. A to oznacza, że jest na prawdę ciepła. Taka kąpiel na pewno będzie odbyta z przyjemnością, szczególnie, gdy mamy świadomość, że czekać nas może tylko 5 dni deszczowych, czyli aż 2 słonecznych oraz 14 godzin słonecznych w ciągu dnia na zwiedzanie.

Pogoda w Złotych Piaskach we wrześniu

We wrześniu w Polsce powoli wchodzimy do jesiennej pory, zwłaszcza pod koniec miesiąca, jednak nie w Złotych Piaskach. Tutaj nadal mamy letni klimat. Choć w hotelach robi się nieco spokojniej, nadal jest wielu turystów. Temperatura w ciągu dnia powietrza i wody nadal przekracza 20 stopni C. W nocy jest również ciepło, bo około 16 stopni C. Choć we wrześniu mamy już tylko 13 godzin słonecznych, to nadal dużo ido tego 24 godziny słoneczne.

Sprawdź: GDZIE LECIEĆ W KWIETNIU – KILKA PROPOZYCJI NA UDANĄ PODRÓŻ

Pogoda w Złotych Piaskach w październiku

Październik w Polsce to już prawdziwa jesień, ale nie w Złotych Piaskach. Tu nadal jest ciepło i jest znacznie mniej turystów. Średnia temperatura w ciągu dnia to 16 stopni C. Mamy do dyspozycji 24 słoneczne dni i 11 godzin słonecznych. Można się też jeszcze wykąpać w ciepłej wodzie, która ma mniej więcej 18 stopni C. W nocy termometry pokażą nam ponad 10 stopni C. Zatem opłaca się jeszcze podróż w październiku, jeśli nie przepadamy za upałami i tłumami turystów, a odpowiadają nam umiarkowane temperatury.

Pogoda w Złotych Piaskach w listopadzie

W listopadzie w Złotych Piaskach możemy spodziewać się około 11 stopni C w dzień i tylko 7 stopni w nocy. To oznacza, że przyszło ochłodzenie i powoli zbliżamy się do zimy. Woda ma około 13 stopni C. W tym miesiącu możemy trafić na 7 deszczowych dni i mamy już tylko 9 godzin słonecznych. Więcej na ten temat znajdziecie także pod adresem https://lasti24.com/bulgaria/.

Pogoda w Złotych Piaskach w grudniu

Jeśli nie chcemy spędzać w grudniu ani w święta czasu w Polsce, wybierzmy się do Złotych Piasków. Tutaj nie będzie na nas czkać prawdziwa zima. Wręcz przeciwnie. Można by rzec, że to dopiero początek jesieni. Termometry wskażą 7 stopni C w dzień i 2 stopnie C w nocy. Nie ma minusowych temperatur.

Pogoda w Złotych Piaskach - opinie
Pogoda w Złotych Piaskach – opinie

Pogoda w Złotych Piaskach – opinie

Jaka pogoda jest w Złotych Piaskach Waszym zdaniem? Co Wam się tam najbardziej podoba? Kiedy lubicie tam jechać? Jaka pora roku jest Waszą ulubioną, gdy jedziecie do Bułgarii? Czy rzeczywiście panują tam takie warunki atmosferyczne? Dajcie znać w komentarzach! Będziemy czekać na Wasze opinie!

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *