Gdzie lecieć w kwietniu – kilka propozycji na udaną podróż

Wiosna puka do naszych drzwi, już za moment będzie kwiecień. Niestety pogoda w tym miesiącu bywa w Polsce różna. Czasem jest naprawdę wiosennie i ciepło, a czasem zima przypomina o swojej aurze. Często też pada, więc z podróżami po kraju może być różnie.

Jeśli jednak ciągnie Cię już do zwiedzania i poznawania nowych zakątków, wówczas warto pomyśleć o innej destynacji. W innych krajach w kwietniu panuje całkiem niezła pogoda, która umożliwia nie tylko odpoczynek ale i aktywne podziwianie miejscowych atrakcji. Gdzie zatem się wybrać?

Gdzie się wybrać na wakacje w kwietniu?

Kwiecień to dobry czas na odwiedziny w miejscu, gdzie wiosna wygląda najpiękniej. Jednym z nich jest na pewno Holandia. To właśnie w kwietniu rozpoczyna się sezon na tulipany, symbol tego kraju. Kwiaty mimo dość chłodnej pogody – średnio w ciągu dnia jest około 11 stopni, zaczynają swój okres kwitnienia.

Krajobrazy wówczas zniewalają – całe połacie pól kolorowych tulipanów. do tego warto wiedzieć, że 27 kwietnia w Holandii jest świętowany Dzień Króla. Wtedy tez organizowane są różnego rodzaju imprezy plenerowe oraz festiwale. Nikt nie będzie narzekał na nudę.

Holandia w kwietniu - pomysł na podróż
Holandia w kwietniu – pomysł na podróż

Dla miłośników ciepła i kąpieli słonecznych kwiecień to dobry moment na wakacje na Karaibach. Wówczas każda z wysp w obrębie archipelagu kusi nie tylko egzotycznymi plażami w cieniu palm, ale i temperatura dochodzącą do 29-30 stopni w ciągu dnia. Prawdziwy raj na ziemi.

Warto też dodać, że wtedy Karaiby mają jeszcze porę suchą, która zmieni się dopiero w okolicach maja. Nic tak nie psuje urlopu jak ulewny deszcz, który nie chce przestać padać. Najbardziej w kwietniu kuszą: Aruba, Barbados, Kuba, Dominika i Dominikana oraz Jamajka.

Wracając na ziemię, czy raczej do europy, całkiem niezłą pogoda w kwietniu może pochwalić się Cypr. Ta niewielka wyspa oprócz pięknych plaży i całkiem sporej ilości zabytków, oferuje temperatury na poziomie co najmniej 22 stopni.

Woda w Morzu Śródziemnym może jest i jeszcze zbyt chłodna (17 stopni), to pogoda na zewnątrz w zupełności pozwala na swobodne spacery w słońcu czy spokojne zwiedzanie, bez tłumów i ukropu. Kwiecień to także dobry czas dla osób, które chcą poznać Cypr od górskiej strony.

Z nieco dalszych kierunków to na pewno kraje afrykańskie kuszą swoja ciepła pogodą. Aby nie lecieć zbyt daleko warto zastanowić się nad podróżą do Maroko. Kraj ten jest jednym z bardziej europejskich na Czarnym Lądzie i dodatkowo kusi swoimi atrakcjami dla turystów.

Temperatury dochodzą wówczas do 25 stopni, noce są trochę chłodniejsze, ale za to opadów jest zauważalnie mniej. Można wtedy bez problemu zwiedzać największe miasta w Maroku – Marrakesz, Fez i Casablancę. To również dobry czas na wyprawę na Saharę, na trekking w górach Atlas czy po parkach narodowych. Warto też wiedzieć, że w kwietniu rozgrywa się Maraton Piasków oraz jest organizowany Międzynarodowy Festiwal Muzyczny.

Wycieczka do Maroko w kwietniu
Wycieczka do Maroko w kwietniu

Ostatnią, ale wcale nie najgorsza propozycja na wyjazd w kwietniu są hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie. Zwane wyspami wiecznej wiosny. W kwietniu można spodziewać się przynajmniej 20 stopni, zarówno na Fuercie, Teneryfie czy Gran Canarii. To dobry czas na zwiedzanie Wysp Kanaryjskich, zarówno urokliwych miasteczek, jak i atrakcji przyrodniczych.

Na kąpiel w oceanie może być jeszcze zbyt chłodno, jednak na pewno da się już powygrzewać w słońcu. Kwiecień to także idealny moment na górskie trekkingi po górzystych miejscach wysp. Warto też dodać, że miesiąc ten nie jest jeszcze jako takim sezonem, dlatego ceny wakacji na Kanarach nie powinny być zbyt wygórowane.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

|| »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *