Gdzie warto jechać na wakacje jesienią?

Jesień to nie jest zbyt popularny czas w roku na wakacje. W biurach podróży kuszą niskimi ofertami wypoczynku, by zalepić dziurę jaka powstaje po letnich szaleństwach, ale jeszcze przed Bożym Narodzeniem, Sylwestrem i zimowymi wypadami. Mało tego w niektórych zakątkach, także Europy, jesień to nadal ciepła pora roku. Można złapać jeszcze trochę słońca, przy okazji zwiedzając bez nadmiaru turystów na każdym kroku.

Plusy jesiennych wyjazdów

Zasadniczym plusem wakacji jesienią są zdecydowanie niższe ceny. Dotyczy to zarówno opłaty za noclegi, jak i wyżywienia, a czasem nawet atrakcji turystycznych. Drugim niezaprzeczalnym plusem wakacji jesienią są mniejsze ilości ludzi. Lato minęło, większość wraca do pracy, dzieciaki do szkoły, wiec na plażach są pustki. Wreszcie można zobaczyć w pełni wszystkie zabytki i nie stać połowy dnia w kolejkach do wejścia.

Zaletą wypoczynku jesienią są umiarkowane temperatury powietrza. Okres upałów jest za nami, słońce nadal nas dogrzewa i to dobry moment na zwiedzanie. Owszem mogą zdarzyć się pochmurne dni, ale jeżeli nie planujemy plażować, to nie powinno być to problemem. Czwarty plusem jest fakt, że niejako uciekając przed polską jesienią, przedłużamy sobie okres wakacyjny.
Zatem…

Pomysł na wakacje jesienią
Pomysł na wakacje jesienią

Gdzie się udać na wypoczynek jesienią?

Opcji wbrew pozorom jest sporo. Wakacje jesienią można spędzić przede wszystkim w Europie. Albo w krajach basenu Morza Śródziemnego, gdzie na pewno się jeszcze wygrzejemy lub na przykład zwiedzając duże miasta europejskie.
Jesienną porą można wybrać się na greckie wyspy, Chorwacja i Park Narodowy Jezior Plitwickich będzie piękny, także na południu Włoch będzie jeszcze bardzo ciepło. Cieplej niż na przykład w kwietniu.

Wiele osób późną jesienią wybiera Maltę albo Cypr, jako cel swoich podróży. Tam nadal panują przyjemne temperatury, no i można coś zwiedzić. Bardzo popularnym kierunkiem są także Wyspy Kanaryjskie, na których właściwie przez cały rok panuje wiosna.

Jeśli chodzi o cenowe promocje, to bardzo fajną ofertę jesienią można złapać na wciąż ciepłą Turcję, czy bardziej afrykańskie kierunki – Tunezję, Maroko czy Egipt. Starzy wyjadacze podpowiadają, że bardzo tanio jesienią można kupić wakacje w Bułgarii, na Krecie czy w Albanii. Jedyne co, to trzeba się liczyć z nieco chłodniejszymi wieczorami.

Jesień to także początek sezonu na kierunki egzotyczne. Kiedy u nas lato powoli odchodzi w zapomnienie, na drugiej półkuli jest dokładnie odwrotnie. Warto wówczas zainteresować się Wyspami Zielonego Przylądka, Zanzibarem i Tajlandią. Wiele osób lata wówczas również na Kubę czy Dominikanę. Jednak warto tu dodać, że na Karaibach to początek czasu huraganów.

Na koniec warto jeszcze dodać, że brak upałów i znacznie przyjemniejsza aura pogodowa powoduje, że lepiej zwiedza się, szczególnie miasta. Dobrym pomysłem na jesienny wypad może być zarówno Paryż, Londyn, Lizbona czy Praga, Bratysława czy Budapeszt. Można tez postawić na naszych sąsiadów i udać się na weekend do Kopenhagi, Lwowa czy Mińska.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *