Fotelik samochodowy 15-36 kg

Fotelik samochodowy 15-36 kg jest przeznaczony dla nieco starszych dzieci od 15 kg do 36 kg. To dość szeroki zakres wagowy, a mieszczą się w nim dzieci między 4 a 12 rokiem życia. Dzięki czemu mamy możliwość regulacji produktu, pod parametry naszego dziecka i nie musimy często kupować nowego sprzętu. Pamiętajmy, że jest obowiązek wożenia dzieci w fotelikach do 150 cm wzrostu, dla ich bezpieczeństwa. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się stanie na drodze. Dlatego ważny jest dobór odpowiedniego fotelika samochodowego 15-36 kg.

Na jaki model powinniśmy się zdecydować? Gdzie możemy zakupić dobrej jakości produkt? Jakie są ceny? Kiedy zdecydować się na fotelik samochodowy 15-36 kg? To i wiele więcej znajdziecie w poniższym artykule Nie ma na co czekać. Koniecznie zobaczcie też nasz ranking najlepszych i pozostawcie swoje opinie!

Co warto wiedzieć o foteliku samochodowym 15-36 kg?

Jaki fotelik samochodowy 15-36 kg wybrać i kupić?
Fotelik samochodowy 15-36 kg to produkt na wiele lat, ale też dla dzieci w różnym wieku, dlatego powinniśmy dokładnie zastanowić się, co jest dla nas ważne podczas zakupu. Zdecydowanie musimy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych elementów, jak:

Fotelik samochodowy 15-36 kg
Fotelik samochodowy 15-36 kg / Ranking najlepszych, opinie i cena
  1. bezpieczeństwo,
  2. montaż,
  3. regulacja,
  4. pasy bezpieczeństwa,
  5. dodatkowe udogodnienia.

Zobacz: Gdzie warto jechać na wakacje jesienią?

Bezpieczeństwo w foteliku samochodowym 15-36 kg

Bezpieczny fotelik samochodowy 15-36 kg to ważna część wyboru. Jaki oznacza bezpieczny? Na co trzeba zwrócić uwagę? Przede wszystkim sprawdźmy, czy dany produkt ma różnego rodzaju certyfikaty i spełnia rygorystyczne normy unijne. Odradzamy zakup produktów z azjatyckich stron, mogą być niewiadomego pochodzenia i mogą nie spełniać unijnych norm, nawet tych minimalnych. Dodatkowo możemy też sprawdzić czy fotelik samochodowy 15-36 kg ma niezależne testy konsumenckie jak AA, ADAC oraz OEAMTC. Dzięki temu mamy jeszcze większą pewność, że to dobry wybór.

Montaż fotelika samochodowego 15-36 kg

Fotelik samochodowy 15-36 kg początkowo powinien być zamontowany tak, aby dziecko jechało tyłem do kierunku jazdy. Mamy tu na myśli jego bezpieczeństwo podczas ewentualnego wypadku. Dziecko powinno przyzwyczaić się do fotelika i dobrze wykształcić samodzielną pozycję siedzenia. Z czasem gdy dziecko już podrośnie, będzie poprawnie siedziało, można zamontować fotelik przodem do kierunku jazdy. Tak, aby widziało, co dzieje się na drodze przed nim.

Regulacja fotelika samochodowego 15-36 kg

Jak to jest możliwe, że fotelik samochodowy 15-36 kg przeznaczony jest dla dzieci o takiej rozpiętości wiekowej. 4 a 12 lat to duża różnica. Dziecko się wtedy zmienia. Jest coraz większe. Czy jest więc możliwość, że dziecku będzie komfortowo? Tak. A to wszystko dzięki szeregu różnych regulacji, w które wyposażone są siedziska. Możemy podnieść zagłówek czy poszerzyć fotelik. Dodatkowo większość produktów ma opcję wyjęcia wkładek redukujących.

Pasy bezpieczeństwa w foteliku samochodowym 15-36 kg

Przede wszystkim pasy bezpieczeństwa w foteliku samochodowym 15-36 kg powinny być dobrze zamontowane. Zbyt luźne nic nie dadzą. przy ewentualnym wypadku dziecko i tak może wypaść. Ale też zbyt mocno przypięte mogą powodować ucisk na przykład na szyi i brzuchu. Przez co mogą pojawiać się otarcia, a maluch nie będzie odczuwał komfortu z jazdy.

Ważne, aby fotelik samochodowy 15-36 kg miał uprząż wewnętrzną, najlepiej zapinaną pięciopunktowo. To zapewnia największe bezpieczeństwo naszemu maluchowi. Choć dobre są też pasy trzypunktowe, równie bezpieczne i skuteczne. Są też trudne do odpięcia przez dziecko. Nie zmieniają też położenia malucha.

Polecamy: Czy warto kupować wycieczki fakultatywne?

Dodatkowe udogodnienia w foteliku samochodowym 15-36 kg

Dobrze, gdy fotelik samochodowy 15-36 kg wyposażone jest w praktyczne dodatki. Tak oto jednym z nich jest uchwyt na kubek. Rodzic nie musi co chwile odwracać się do dziecka, aby dać mu napój. Maluch sam decyduje o tym, kiedy chce mu się pić, a kiedy nie. Zmieszczą się tam też drobne przekąski jak na przykład tubki owocowe lub kubeczek z warzywami.

Niezwykle przydatną opcją, za którą rodzice dziękują jest możliwość zdjęcia tapicerki do prania. Nikt nie chce, aby jego maluch jeździł w brudnym siedzisku. A jak wiadomo dzieci potrafią nabrudzić.

W droższych modelach jest możliwość zmiany pozycji siedziska na pozycję do spania. To dzięki oparciu, które można modyfikować. Szczególne przydatne na dłuższą podróż. Aby dziecko się nie nudziło, może wygodnie pospać.

Niektóre foteliki samochodowe 15-36 kg mają też funkcję obrotu o 360 stopni. Dzięki temu możemy ustawić fotelik w dowolnej, wygodnej dla nas pozycji, aby włożyć i wyjąć dziecko z samochodu.

Jaki fotelik samochodowy 15-36 kg
Jaki fotelik samochodowy 15-36 kg – sprawdź opinie, ranking i cene

Jaki fotelik samochodowy 15-36 kg jest najlepszy?

Najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg musi być dobrej jakości i przede wszystkim dopasowany do dziecka. Najważniejsze jest bezpieczeństwo malucha. Fotelik może być wyposażony w dodatkowe funkcje, dzięki czemu jeszcze lepiej się sprawdzi, jako dodatek w samochodzie. Pamiętajmy jednak, że nie tylko to nie nam ma się podobać produkt i jego dodatki, ale też mają one służyć dziecku. Komfort malucha pozwoli nam na przykład na spokojną podróż.

Dla jakich dzieci jest przeznaczony fotelik samochodowy 15-36 kg?

Fotelik samochodowy 15-36 kg przeznaczony jest dla dzieci, które mają między 15 kg, a 36 kg. To oznacza, że jest on przeznaczony do około 12 roku życia, jeśli dziecko wcześniej nie przekroczy 150 cm wzrostu i nie będzie musiało już dłużej jeździć w foteliku. Parametry fotelika samochodowego 15-36 kg można dopasowywać, więc będzie nam służył już jako jeden fotelik do końca, jeśli oczywiście wybierzemy dobrej jakości materiał.

Gdzie kupić fotelik samochodowy 15-36 kg?

Dobry fotelik samochodowy 15-36 kg kupimy w każdym sklepie z akcesoriami dla dzieci, a także w dużych marketach. Możemy udać się do sklepu stacjonarnego i na własne oczy zobaczyć produkt, dotknąć go czy też porozmawiać z ekspedientką, która z chęcią pomoże wybrać ten najlepszy. Warto też przejrzeć sklepy internetowe, gdzie jest bardzo duży wybór. Znanymi producentami są: Chicco, BabySafe, Recardo, Britax Romer, Cybez i inni.

Cena fotelika samochodowego 15-36 kg

Foteliki samochodowe 15-36 kg mają różną cenę w zależności od tego, jaki model wybierzemy, z jakiego materiału i od jakiego producenta. Najtańsze modele kosztują od 200 zł, jednak powinniśmy dokładnie sprawdzić ich jakość. Zapewne nie mają też żadnych dodatków jak np. pojemnik na butelkę. Najdroższe modele sięgają nawet kilka tysięcy złotych. Przeciętnie jednak zapłacimy 400zł – 500 zł za dobry fotelik samochodowy 15-36 kg.

Najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg
Najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Fotelik samochodowy 15-36 kg – opinie

Jakie są Wasze doświadczenia z fotelikiem samochodowym 15-36 kg? Jesteście zadowoleni? Macie swój upatrzony model godny polecenia? A może dopiero szukacie tego odpowiedniego? Koniecznie pozostawcie Wasze opinie w sekcji komentarzy! Czekamy na nie z niecierpliwością!

Zobacz też: Jak wyszukać tanie loty – kilka przydatnych porad

Fotelik samochodowy 15-36 kg / Ranking najlepszych

Nadal nie możecie zdecydować się na najlepszy model? Wahacie się między kilkoma i nie wiecie, który wybrać? Oto jesteśmy, aby Wam pomóc. Koniecznie przejrzyjcie nasz ranking najlepszych fotelików samochodowych 15-36 kg. Znajdziecie w nim tylko polecane modele w atrakcyjnych cenach.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *