Atrakcje w Warnie

Gdzie w tym roku jechać na wakacje? Jeśli nadal zastanawiacie się nad wymarzonym urlopem, warto pomyśleć nad wyjazdem do Warny. Atrakcje w Warnie są bardzo kuszące i przeznaczone zarówno dla dorosłych, ale też znajdziemy wiele ciekawych miejsc dla najmłodszych. Zanim jednak udamy się w to miejsce, warto sprawdzić co nam ono oferuje.

Przed Wami największe atrakcje w Warnie, które zebraliśmy dla Was w jednym miejscu. Oczywiście nie są to jedyne atrakcje, które się tam znajdują. My jednak wybraliśmy dla Was te najciekawsze i najbardziej znane. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszym najnowszym poradnikiem. Zapraszamy do lektury!

Gdzie jest Warna?

Warna to miasto leżące w Bułgarii, które jest stolicą obwodu i gminy Warna. Leży bezpośrednio nad Morzem Czarnym. To trzecie co do wielkości miasto w tym państwie. Bułgaria znajduje się południowo-wschodniej części Europy, na Bałkanach. Znajdziemy tu wiele zabytków oraz atrakcji dla każdego.

Atrakcje w Warnie
Atrakcje w Warnie – sprawdź już teraz!

Jakie znajdziemy atrakcje w Warnie?

Bułgaria jest dość religijnym państwem, więc znajdziemy tu wiele kościołów, ale zwłaszcza są co cerkwie. Oprócz tego znajduje się tu wiele kulturalnych miejsc, jak muzea. Nikt nie zapomina też o historii. Choć w ciągu dnia najlepiej oddać się plażowaniu, to jednak w wieczory polecamy spacery śladami najciekawszych atrakcji Warny. Oto kilka z nich:

 • Sobór Zaśnięcia Matki Bożej,
 • Cerkiew św. Atanazego,
 • Narodowe Muzeum Historii i Sztuki,
 • Muzeum Marynarki Wojennej,
 • Stare Miasto,
 • Łaźnie Rzymskie.

Sprawdź: POGODA W ZŁOTYCH PIASKACH

Sobór Zaśnięcia Matki Bożej w Warnie

Jest to prawosławny sobór w Warnie, inaczej katedra metropolii warneńskiej. Została wzniesiona w 2 połowie XIX wieku. Jest to atrakcja dla miłośników wzniosłych budowli, a szukać nie musimy jej daleko, gdyż znajduje się w centrum miasta.
MAPA

Cerkiew św. Atanazego w Warnie

Cerkiew ta to jedna z atrakcji Warny, to jedna z najważniejszych cerkwi w tym mieście. Została wzniesiona w XIX wieku na miejscu starej świątyni. To właśnie tutaj od 1961 roku utworzono muzeum ikon. I tę funkcję pełniono przez 30 lat, następnie znów stała się cerkwią liturgiczną. Jednak ikony nadal są tu udostępniane turystom. Znajdziemy motywy roślinne, zwierzęce, ale też święta prawosławia i życie Matki Boskiej.

Narodowe Muzeum Historii i Sztuki w Warnie

Jest to jedno z muzeów, jakie znajdują się w Warnie. Jest ono bardzo popularne, ze względu na tematykę. Znajdziemy tu 3 główne tematyki, jak fauna, flora oraz geologia. Poznany tu historię oraz dla porównania obecny stan tych 3 sekcji.

Muzeum możemy zwiedzać z przewodnikiem w języku angielskim. Czas trwania to około 45 minut. Koszt to mniej więcej 70 zł za osobę dorosłą oraz 45 za dziecko od 6 do 11 roku życia.

Muzeum Marynarki Wojennej w Warnie

To kolejne znane muzeum mówiące o historii marynarki wojennej będącej niegdyś w Warnie. Zostało otwarte w 1885 roku zaraz po otwarciu Sea Parku. Nie daleko znajduje się dworzec kolejowy.

Muzeum posiada imponujące eksponaty z czasów średniowiecza czy rosyjsko-tureckich wojen XVII-XIX wieku. Przed budynkiem znajdziemy też bułgarski torpedowiec „Drazki”, czyli najsłynniejszy statek krajowej floty morskiej.

Zobacz też: RIWIERA BUŁGARSKA

Stare Miasto w Warnie

Oprócz budynków z ekspozycjami warto także zobaczyć Stare Miasto w Warnie. To piękna starówka, znajdująca się w centrum miasta, gdzie ruch dla samochodów jest zamknięty.

W Starym Mieście znajdziemy wiele sklepów, barów i restauracji. Tutaj jest tez wiele pięknych butikowych hoteli. Nie daleko znajdziemy kilka mniejszych teatrów oraz muzea. Warto na starówkę wybrać się wieczorem, gdzie zaczyna tętnić nocne życie i spróbować specjałów kuchni bułgarskiej.

Łaźnie Rzymskie w Warnie

Oprócz starówki w Warnie znajduje się też bardzo ciekawy zabytek, jakim są Łaźnie Rzymskie. To kompleks łaźni za czasów rzymskich z II wieku n. e. Ciekawostką jest, że to największe łaźnie w Bułgarii i na całych Bałkanach, oraz czwarte co do wielkości w Europie.

Były one używane do III wieku n. e. a teraz można je podziwiać jako zabytek z czasów rzymskiego panowania. Znajdziemy tu m. in. przebieralnię, łaźnie z zimną, ciepłą oraz gorącą wodą, a także pomieszczenie sportowe.

h5kiStP7VE8

Atrakcje w Warnie dla najmłodszych i całej rodziny

Jak wiadomo wakacje spędzamy też z dziećmi. Dlatego nie możemy zapomnieć o tej części turystów i dla Was również przygotowaliśmy ciekawe atrakcje, które z pewnością zaciekawią Wasze pociechy, jak i Was samych. Oto kilka z nich:

 1. Sea Park,
 2. Planetarium,
 3. Delfinarium,
 4. Akwarium,
 5. Zoo.

Sea Park w Warnie

Sea Park to park nadmorski, miejski, który znajduje się w samym centrum miasta wzdłuż wybrzeża. Ciągnie się na długość około 3 km! Jest to najstarszy park tego typu w całej Bułgarii. Jest nazywany też jako Primorski Park.

Znajdziemy w niem wiele restauracji, barów, kawiarni, ale też są place zabaw dla dzieci, podczas gdy dorośli mogą cieszyć się chwilą odpoczynku. Dla całej rodziny ciekawy może okazać się wypad do tutejszego planetarium czy delfinarium. Wieczorami odbywają się tu wydarzenia jak koncerty, sztuki teatralne i inne.

Cena wejścia do parku – wchodzimy za darmo, jedna osobno płacimy za różne atrakcje, które się w nim znajdują.

Planetarium w Warnie

Jak już wyżej wspomnieliśmy na terenie Sea Parku znajduje się Planetarium im. Mikołaja Kopernika. To coś dla małych fanów astronomii. Dzieci poznają wiele ciekawych informacji o świecie gwiazd i planet. I choć planetarium jest małe, to są tu projekcje filmowe, niestety tylko w języku bułgarskim.

Cena biletów do planetarium wliczona jest w cenę wstępu do parku.

Delfinarium w Warnie

Oprócz planetarium także na terenie Sea Parku znajduje się Delfinarium. To właśnie tutaj mamy okazję spotkać różne okazy pięknych delfinów.

Za możliwość pływania z delfinami musimy jednak zapłacić 100 lwów. Bilety wstępu to także koszt rzędu dzieci do lat 2 za darmo, dzieci do 14 lat płacą 14 lwów bułgarskich, dorośli 20 lwów. Za możliwość fotografowania płacimy dodatkowe 5 lwów.

Akwarium w Warnie

Oprócz delfinów znajdziemy tu także Akwarium. To budynek akwarium morskiego, w którym znajdziemy ponad 200 gatunków ryb słodkowodnych, egzotycznych czy śródziemnomorskich.

Warto wejść i poznać ciekawostki o florze i fanie dna Morza Czarnego. Cena biletu dla dorosłych to tylko 2 lwy, a dla dzieci to tylko 1 lew. Jeśli natomiast chcesz spędzić udane wakacje w Bułgarii to zapraszamy do serwisu ibulgaria.pl.

Zoo w Warnie

W Warnie czeka nasze dzieci świetna atrakcja jakim jest Zoo. Znajduje się on także w Sea Parku. Tak na prawdę możemy to bardziej nazwać mini zoo. Znajduje się tu jedynie kilkanaście zagród. Oferuje nam około 72 gatunki fauny Bułgarii i nie tylko np są to strusie, wielbłądy, tygrysy, pawie czy niedźwiedzie brunatne. Do najbardziej znanych mieszkańców należy czarny łabędź.

Cena za bilet wstępu wynosi 1 lew od osoby dorosłej i dzieci powyżej 3 roku życia. Do 3 lat maluchy wchodzą za darmo.

Atrakcje w Warnie - opinie
Atrakcje w Warnie – opinie

Polecamy: FOTELIK SAMOCHODOWY 15-36 KG

Atrakcje w Warnie – opinie

Co sądzicie na temat atrakcji w Warnie? Czy macie jakieś swoje ulubione miejsca? Dlaczego chętnie odwiedzacie właśnie to miasto? A może dopiero planujecie się tam wybrać? Co chcielibyście zobaczyć? Jakie atrakcje są przeznaczone dla dzieci lub dla całych rodzin? Jaki dla par? Co przyciąga Waszą największą uwagę? Co lubicie w Warnie? Koniecznie dajcie nam znać. Komentarze od Was są dla nas ważne, jesteśmy wdzięczni i czekamy na Wasze opinie z niecierpliwością!

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« ||

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *